Jak se cítí introvert, když je vidět?

Došlo mi, že strach, který cítím, mě nechrání před něčím nebezpečným, ale jen mě brzdí a blokuje mi cestu, po níž chci jít.

ingrid_dach_hvezda_rozhovor_introvertka_podpora_osogni rozvoj

Ingrid vím, že jsi introvert a zároveň jsi dokázala raketový vzestup na měsíc. Tvoje publicita míří ke hvězdám. Teď jsi vidět úplně všude.

1, Jak se seznámily dvě introvertky?

Více než před rokem mě na facebooku zaujala žena ve fialkovém tričku s papíry v ruce. Byla to Ingrid Dach copywriterka.

Napsaly jsme si pár zpráv. Zjistily jsme tak, že mámě hodně společného. Obě jsme introvertky, které se začínají ukazovat světu a vystupují ze své ulity. Dokonce jsem na jaře využila její nabídku na konzultaci. Byl to velmi milý a příjemný rozhovor.

2, Jak jsi dokázala překonat vnitřní zábrany být vidět?

Především jsem měla velkou motivaci. Vnímala jsem, že mám co říct, že chci oslovit více žen, které souzní s mým přístupem k prodejním textům a k marketingu.

Došlo mi, že strach, který cítím, mě nechrání před něčím nebezpečným, ale jen mě brzdí a blokuje mi cestu, po níž chci jít.

Začala jsem pracovat s koučkou na svých mentálních blocích. Postupně jsem se odhodlávala k natáčení videí. Nedávala jsem si hned velké cíle, ze kterých bych měla obrovský strach a které by mě paralyzovaly. Začala jsem malými krůčky a postupně si neustále zvyšuju laťku tak, abych si rozšiřovala komfortní zónu.

Nejtěžší byl první krok – srdce mi bušilo jak na maratonu, ruce se mi třásly, hlava mi hořela… ale šla jsem do toho😊. Pak už stačilo, když jsem vysílala  pravidelně, abych se otrkala. Zvykla si na ten adrenalin a začala si ho užívat. Nejdřív jsem vysílala ve své uzavřené skupině, potom veřejně na fanpage, pak jsem začala natáčet videa do svých kurzů, dělat veřejné webináře a vystupovat jako host v živých vysíláních.

Příští rok se chystám překonat další metu a začít přednášet naživo. Zatím mi to připadá strašidelné a náročné, ale věřím, že po malých krůčcích to zase postupně zvládnu.

3, Jak se cítíš, když jsi vidět?

Ještě pořád je to pro mě trochu zvláštní pocit – natáčet videa, které pak zůstanou na sítích a já netuším, kdo se na ně bude koukat. Teď už je to ale hodně o zvyku – od té doby, co jsem překonala počáteční ostych, už prostě jen opakuju to, co už umím, a pořád se zlepšuju.

I když moje videa nejsou dokonalá, mám ze sebe dobrý pocit a jsem ráda, že jsem se k natáčení odhodlala. Každý okamžik, kdy jdu do akce a nebojím se být vidět, je pro mě zároveň terapií pro mou vnitřní holčičku, která se kdysi bála promluvit, i když měla co říct. Při každé úspěšné kampani si vzpomenu na malou Inku, která se bála ukázat světu, co v ní je – a posílám jí sílu a sebevědomí, které mám teď.

4, Co ti pomáhá být spokojený introvert v extrovertním světě?

Hlídám si svou energii a vím, že když mě během dne čeká něco „extrovertního“, je fajn si předtím i potom nějak (introvertně 😊) odpočinout.

Když mám například odpoledne dvouhodinové online setkání se ženami z mého kurzu nebo mastermindu, zdřímnu si po obědě. A ačkoliv mě interakce s klientkami hodně baví, vím, že se pak nemůžu hnedka vrhnout do další práce. Potřebuju načerpat novou energii – třeba tím, že půjdu na chvíli s dětmi na zahradu nebo si zacvičím a zatancuju.

Snažím se nesrovnávat s ostatními. Když se mi něco nepovede, nehroutím se z toho, ale beru to jako cennou lekci do budoucna. Pomáhá mi i vědomí, že nejsem jediný introvert na světě, ale že podobné věci jako já řeší i plno dalších lidí. Jen se o tom ještě pořád moc nemluví.

Inko, přesně je to tak, introvertů je na světě dost.  Můžeme ukázat světu jejich sílu a záři.

Děkuji za rozhovor.

Přeji, ať se dobře daří.

marcela_vanova_introvert_introvertka_autor_bloger_blogerka_ctyrlistek

Autor: Marcela Váňová

Introvertka s jemnou a někdy i rebelskou duší. Na sobě demonstruji, že změna vnitřního nastavení je možná. Všechno má svůj rub i líc. Podporuji, motivuji a inspiruji k zamyšlení nad svým životem. Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2022 Marcela Váňová /  Zásady zpracování / Ochrana osobních údajů / Všeobecné obchodní podmínky