Ťuk, ťuk, co to je? Jak zkrotit emoce i nemoce

EFT pomáhá zkrotit hlavně naše emoce ale i nemoce. S EFT nic není nemožné. Každá překážka se dá odstranit. Stačí to jen zkusit.

Ahoj Katko, jsem ráda, že mám příležitost zeptat se Tě na tvoji cestu k EFT. Těším se na novou inspiraci. Zatím mám jen pár zkušeností a povrchní informace.

Sama jsem měla příležitost se s metodou seznámit díky náhodě. Byla jsem na přednášce o vědomém rodičovství, kde jsem si nakonec dodala odvahu, přestože jsem introvert, a přihlásila se jako médium.

EFT pomáhá překonat vnitřní strach.

Měla jsem panický strach z vos. Jako malá holka jsem šlápla do vosího hnízda. Vosy mi ošklivě popíchaly ruku a nohu. Díky poklepávání a vedeným otázkám od lektorky jsem si prožila v sobě spousty pocitů. Byl to pro mě velmi silní emotivní zážitek. Ještě teď mi běhá mráz po zádech.

Ahoj Marcel, Tvůj zájem o mě a o EFT mě moc potěšil. Ráda Ti odpovím na otázky.

Nejdříve Tě prosím o krátké představení.

Jsem mámou dvou báječných dětí, ženou a dcerou. Mou vášní je metoda EFT, kterou pomáhám lidem zkrotit své emoce. Zaměřuji se především na pomoc mámám jako jsem já, které milují své děti, muže a rodiny, ale občas jim z toho jde hlava kolem.

Co je EFT? Mohla bys to ve zkratce vysvětlit?

EFT je metoda emoční svobody. Jednoduchá psychoterapeutická technika založená na akupunktuře. Vychází ze znalosti toho, že v lidském těle se nachází systém meridiánových drah, ve kterých proudí energie. Na každé dráze najdeme body, na které poklepáváme/ťukáme prsty. Tím uvolňujeme zablokovanou energii. Obnovujeme její tok.

EFT pomáhá zkrotit hlavně emoce. 

Tok energie se naruší, pokud jsme plní zablokovaných nepříjemných emocí. Vzhledem k tomu, že emoční napětí je příčinou bolestí, nemocí a nejrůznějších fyzických obtíží, dá se EFT využít nejen na emoční problémy, ale také na problémy fyzické.

Ťukáme na body a zároveň soustředíme pozornost na emoci, která nás trápí. Tím dojde k uvolnění zablokované energie. Obnově rovnováhy v energetickém systém.

Pro koho je tato metoda určena?

Dá se říct, že „eftéčko“ se dá využít prakticky na cokoli a na kohokoli. Záleží jen na naší fantazii, limitujících přesvědčeních.

S EFT nic není nemožné. Každá překážka se dá odstranit.

Nejčastěji si můžeme zaťukat na emoční nepohodlí. Když nás potrápí vztek, smutek, lítost či beznaděj.

Stejně tak dobře funguje na zlozvyky i závislosti. Úplně perfektně dokáže zatočit se strachy.

EFT je vhodné pro každého z nás dokonce i pro naše děti.

Nesmíme zapomenout na nejrůznější fyzické obtíže a bolesti. Od bolesti kolene až po alergie.

Jak ses dostala k EFT?

Mě k EFT přivedlo postižení mojí dcerky. Život nám připravil nelehký příběh.

Alternativní řešení jsem začala hledat ve chvíli, kdy si ani odborníci nevěděli rady. EFT byl jedním z nich. Úplně mě ohromilo, především svojí rychlou účinností. Vyzkoušela jsem toho opravdu hodně, ale takhle rychlé výsledky jsme nikdy neměly.

EFT pomáhá.

Okamžitě jsem si EFT zamilovala. S terapeutkou jsme ťukaly společně. Řešila jsem s ní nejen svoji dceru, ale i spoustu svých problémů.

Pár let jsem ťukala jen sama se sebou, poté se svými dětmi. Pak jsem přirozeně přešla na ťukání s ostatními, kteří to chtěli se mnou zkusit. EFT jim pomáhalo.

EFT mě povede  ⇒   Přijdu si na to sám.

Postupně jsem zjistila, že s ostatními mi to jde úplně samo od sebe. Jako by mě někdo vedl shora. Často se mi stává, že už dopředu vím, kde má člověk to „jádro pudla“. Jen musím počkat, dovést ho k tomu, aby si na to přišel sám.

Nakonec jsem si udělala EFT certifikaci. Rozhodla jsem EFT dostat více do podvědomí lidí. Založila jsem si blog , kde předávám své dlouholeté zkušenosti.

S čím vším EFT pomáhá?

Sama jsem tuto metodu vyzkoušela k překonání nervozity při pohovoru. Po mateřské dovolené jsem byla poprvé na pracovním pohovoru. Na začátku jsem se necítila dobře. EFT mi pomohlo se uklidnit. Poklepávala jsem si body na ruce a říkala: „Přestože jsem nervózní, mám se ráda a přijímám se“.

Jak už jsem se zmínila, EFT je mocný nástroj účinný téměř na vše. Můžete ho použít na akutní problém. Ať už fyzický či psychický.

EFT řeší akutní problém. Během pár minut si dokážete příznaky problému o dost zmenšit.

Báječně funguje na bloky z dětství, na vzorce chování, které nás naučili naši rodiče a my je stále dokola nevědomky opakujeme.

Já sama mám dlouhý seznam vyřešených problémů. EFT mi hodně pomáhá s postižením dcery a její psychikou. Zvládám synovo období vzdoru, jen díky EFT syna vůbec mám. Na „neplodnost“ je EFT totiž úplně úžasné a efektivní. To mám vyzkoušeno nejen na sobě.

EFT krotí naše emoce.

Každý den ho používám v rodinném životě. A co vy nechce to také vyzkoušet?

Katko, děkuji Ti za rozhovor plný inspirace. Přeji, ať se dobře daří.

Autor: Marcela Váňová

Introvertka s jemnou a někdy i rebelskou duší. Na sobě demonstruji, že změna vnitřního nastavení je možná. Všechno má svůj rub i líc. Podporuji, motivuji a inspiruji k zamyšlení nad svým životem. Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2022 Marcela Váňová /  Zásady zpracování / Ochrana osobních údajů / Všeobecné obchodní podmínky